SYGNALIŚCI

ZGŁOŚ NADUŻYCIE

AKTUALNOŚCI

Sygnalista znaczy konfident?

Wiktor Wojewódka, autor serwisu zglosnaduzycie.pl

 

 

 

Raport

 

Według niedawno opublikowanego przez Wolters Kluwer Raportu Compliance w Polsce 2021 aż 58% respondentów wskazuje, że informowanie o nieprawidłowości w dobrej wierze uznaje się za właściwe w polskim kręgu kulturowym. Oznacza to, że aż 42% ankietowanych potencjalnie postrzega sygnalistów w negatywnym świetle. Autorzy raportu komentują ten fakt mówiąc

“Jest to dość zaskakujące, że w obecnych czasach promowania idei informowania o nieprawidłowościach i związanej z tym świadomości społecznej mamy wciąż tak wysoki odsetek negatywnego postrzegania whistleblowing”.

 

Raport Compliance w Polsce 2021

Systemy zarządzania zgodnością: między pandemią a nowym ładem

Dostępny jest bezpłatnie pod łączem:

Raport compliance w Polsce 2021

 

 

 

Dlaczego należy zgłaszać nadużucia?
(przeczytaj o tym  także w sekcji blogowej – Co nowego (tu będzie link)

 

Zespół serwisu Sygnaliści – Zglosnaduzycie.pl przypomina, że Sygnalista zawsze działa na korzyść współpracowników, ale, przede wszystkim, także pracodawcy nadstawiając karku na rzecz interesu ogółu.

 

Tym samym niezmienna pozostaje potrzeba nagłaśniania nadużyć prawa, wynikająca zarówno z uwarunkowań etycznych, jak i bezpośrednio z Unijnej Dyrektywy o Ochronie Sygnalistów (2019/1937) a w niedalekiej przyszłości – krajowej ustawy.

 

 Rozwiązanie

 

Bezpiecznym narzędziem, chroniącym pracowników świadczących pracę, niezależnie od miejsca jej wykonywania jest serwis zglosnaduzycie.pl, dzięki któremu z poziomu dowolnego urządzenia mobilnego z przeglądarką i dostępem do Internetu w mgnieniu oka można zgłosić wszelkie alarmujące nadużycia występujące w miejscu pracy.

SPEŁNIAJ OBOWIĄZEK OCHRONY SYGNALISTÓW

© ZGLOSNADUZYCIE.PL 2024

Scroll to Top